27
Sâm, Apr

AFC Hărman a fost eliminată din Cupa României la fotbal. Formația condusă de Florin Stângă și Ioan Naghi a fost învinsă pe propriul teren de echipa de liga a doua, Chindia Târgoviște cu scorul de 4-0 (3-0).

Oaspeții, care ocupă poziția a treia în clasamentul ligii secunde, au deschis scorul în minutul 12, când Marius Bâtfoi l-a învins cu un șut plasat de la 12 metri pe Tănase. După jumătate de oră Neicuțescu a majorat scorul, iar Bâtfoi a reușit dubla în minutul 36, astfel că la pauză, Chindia conducea cu scorul de 3-0. Vedeta târgoviștenilor, Cristian Cherchez a stabilit scorul final în minutul 80 al partidei de la Hărman.

La meciul de astăzi Stângă a folosit următoarea formulă de echipă: Tănase – Neagoie, Mîndru, Poverlovici, David - Șerban Moraru, Al. Țuțu, Plumb, Mitrică – Turdean și Prejmeran.