05
Mar, Mar

Adrian Oprică, liderul Organizației Municipale a PNL Brașov

Cultura

Revigorarea culturii din Brașov și stabilirea unei viziuni integrate în ceea ce privește stagiunea culturală 2017/2018.

Organizarea unui număr cât mai mare de evenimente culturale și atragerea unui public cât mai mare care să ia parte la aceste acțiuni. Sunt doar câteva dintre obiectivele rezultate după întâlnirea de săptămâna aceasta dintre autorități și reprezentanții tuturor instituțiilor de cultură din municipiul Brașov. Turiștii care vizitează orașul nostru trebuie să ia parte la evenimente culturale de o înaltă calitate artistică.

 

 „Să avem un repertoriu cultural mult mai vast și mai diversificat. Este esențial să pregătim o strategie culturală pe termen mediu și lung, prin care să avem mai multe evenimente și o viață culturală mult mai activă. Doar astfel putem contribui la educarea celor care reprezintă prezentul și viitorul comunității noastre”,  a declarat președintele organizației municipale a PNL Brașov, Adrian Oprică.

Articole sugerate


România are nevoie de ONG-uri și presă neaservită politic şi integră, care să-i asigure viitorul!
Vă invităm să ne sprijiniţi prin donaţii: