08
Mie, Mai

Echipa de handbal feminin, junioare III, de la Corona Brașov a câștigat medaliile de bronz în Campionatul Național.

Calificate en-fanfare la turneul final, fetele conduse de Mihaela Seifer Ciobotaru au jucat perfect în grupa B a competiției ce s-a desfășurat la Comănești. Brașovencele au învins cu 25-17 formația LPS Iași, cu scorul de 24-9 echipa CSH Art Galați și cu 31-14 formația CSS Slobozia. În urma acestor rezultate Corona, a câștigat grupa și s-a calificat în semifinalele competiției de pe prima poziție. În penultimul act, handbalistele de sub Tâmpa au pierdut dramatic jocul cu CS Danubius Galați 2010, după ce au condus tot meciul. În finala pentru bronz, Corona a trecut de CSS Slobozia cu scorul de 21-19 și a cucerit medaliile de bronz. Campioane naționale au devenit fetele de la CS Chimia Râmnicu Vâlcea, care au trecut în finală de Danubus Galați cu scorul de 33-23.