29
Vin, Mar

Sport

În ultimul meci din mini-turneul maghiar, Corona Wolves Brașov a fost surclasată de formația DVTK Jegesmedvek cu scorul de 7-1 (0-0, 2-0, 5-1). După o primă repriză echilibrată, defensiva „lupilor” a cedat pentru prima dată în minutul 34, când Adrian Toth a deschis scorul pentru trupa maghiară.

Până la finalul reprizei secunde, DVTK Jegesmedvek a mai marcat un gol prin Nikandrosz Galanisz în momentul în care trupa maghiară se afla în dublă inferioritate. În ultima treime hocheiștii din Ungaria s-au distanțat la 5-0 după reușitele semnate de Pavuk, Galanisz și Magosi, după care Corona Wolves Brașov a înscris golul de onoare prin Levente Zsok. Până la final DVTK Jegesmedvek a mai punctat de două ori prin Sagi și Miskolzi și a stabilit scorul final 7-1. Corona Wolves Brașov ocupă în acest moment poziția a patra a clasamentului Ligii Mol cu 23 de puncte și va juca joi pe propriul teren împotriva celor de la MAC Budapesta.