20
Sâm, Apr

Steaua București a obținut un punct mare în Europa League. Trupa condusă de Laurențiu Reghecampf a remizat pe Arena Națională cu formația spaniolă Villarreal, scor 1-1(1-1), în Grupa L a Europa League la fotbal.

Oaspeții au deschis scorul prin Rafael Borré în minutul 9, dar Steaua a egalat la scurt timp, prin ghanezul Sulley Muniru în minutul 20. Formația bucureșteană a avut o bară prin William De Amorim în minutul 47. Steaua trebuia să primească și un penalty în minutul 50, după un henț evident în careu al lui Rukavina, la o minge centrată de William De Amorim, însă arbitrul a lăsat jocul să continue. Steaua va juca următoarea partidă tot acasă pe 20 octombrie, cu FC Zurich.