19
Mar, Mar

Aseară s-au disputat primele meciuri ale etapei a doua din faza grupelor Champions League. În cel mai interesant joc al zilei, în grupa F, Borusia Dortmund și Real Madrid au remizat, scor 2-2, în Germania.

Madrilenii au deschis scorul în minutul 17 prin Cristiano Ronaldo, dar nemții au reușit să egaleze înainte de finalul primei reprize prin Aubameyang. În partea a doua trupa lui Zidane a trecut din nou la conducere după golul înscris de Varane, dar cu trei minute înainte de finalul celor 90 de minte, Schurrle a punctat și a stabilit scorul final, 2-2. Iată rezultatele complete înregistrate aseară: