28
Joi, Mar

Corona a pierdut și derby-ul cu Sport Club Miercurea Ciuc. Ciucanii s-au impus în această seară cu scorul de 4-2 (1-0, 1-1, 2-1).

Pe patinarul Vakar Lajos, gazdele au deschis scorul după 12 minute prin Papp Szabolcs. În repriza secundă scorul a devenit 2-0 pentru ciucani după reușita semnată de Zsombor Molnar, dar „lupii” au redus din handicap prin Ian McDonald. În ultima treime Aleksei Alekseev și Colin Mcintosh au rezolvat meciul, iar golul lui Klempa din finalul jocului nu a făcut altceva decât să reducă din proprțiile scorului. În urma acestui rezultat Corona Wolves Brașov a coborât pe poziția a opta în clasamentul Ligii Mol, iar luni de la ora 18.30 elevii lui Martin Lacroix vor primi vizita maghiarilor de la Ujpest.