19
Vin, Apr

Corona Wolves Brașov a pierdut după executarea loviturilor de departajare meciul disputat în deplasare, în Campionatul Național, contra formației Dunărea Galați, scor 3-2 (1-1, 1-0, 0-1, 0-0, 1-0). Elevii lui Martin Lacroix și Hunor Strenk nu se regăsesc în acest debut de sezon.

Hocheiștii de sub Tâmpa nu au făcut un meci strălucit împotriva gălățenilor. Gazdele au deschis scorul în minutul opt prin Attila Goga, dar „lupii” au egalat după doar trei minute prin Ede Mihaly care a profitat de o superioritate numerică. În partea secundă Dunărea a trecut din nou în avantaj după golul marcat de Kumeliauskas, trupa lui Lacroix egalând în ultima repriză prin Braden Walls în superioritate numerică. S-a terminat 2-2, astfel că meciul a intrat în prelungiri. Cum în timul suplimentar de joc niciuna dintre echipe nu a găsit drumul spre gol, s-a trecut la executarea loviturilor de departajare. Pentru Corona Wolves Brașov a marcat Roberto Gliga și au ratat Walls și Ede Mihaly, în timp ce pentru gazde au marcat A. Butochnov și Kumeliauskas, iar Aleksiuk nu a găsit drumul spre gol. S-a terminat 3-2 pentru Dunărea Galați, iar hocheiștii brașoveni nu își regăsesc ritmul în acest început de campionat.