25
Joi, Apr

Sport

Cel mai interesant meci al rundei cu numărul 7 din liga a patra s-a disputat la Codlea, unde ACSM a primit vizita formației Precizia Săcele. După o primă repriză albă, trupa condusă de Mihai Stere a deschis scorul în minutul 51 prin reușita semnată de Bilibovschi. Gazdele au revenit și au restabilit egalitatea în minutul 64 prin David. Bilibovschi și-a trecut în cont cea de-a doua reușită în minutul 85 și astfel Precizia a plecat cu toate cele trei puncte din deplasarea de la Codlea.

Lidera seriei Brașov din liga a patra, AS „SR” Brașov a câștigat jocul disputat la Voila cu Olimpic. Pe un teren foarte prost, elevii lui Petre Lucian au reușit să se impună prin reușitele semnate de Damian și Marcu (autogol). AS SR Brașov a luat toate cele trei puncte din meciul cu Voila și rămâne pe prima poziție a clasamentului.

Derby-ul brașovean dintre Colțea 1920 Brașov și ACS Steagu Roșu Brașov a fost câștigat de alb-negrii. Trupa condusă de Șerban Moraru s-a impus cu scorul de 1-0 prin reușita lui Firak Cenk din minutul 65.

Scorul etapei s-a înregistrat la Zărnești unde Olimpic a învins Voința Hurez cu scorul de 14-1. MVP-ul partidei a fost Dascălu, autor a nu mai puțin de șase goluri. Iată rezultatele complete ale rundei:

Olimpic Zărnești – Voința Hurez 14-1

ACSM Codlea – Precizia Săcele 1-2

Cetate Homorod - Prietenii Rupea 2-1

Olimpic Voila – AS SR Brașov 1-2

Inter Cristian - Aripile Brașov 1-0

Colțea 1920 – ACS Steagu Roșu 1-0

Carpați Berivoi - Avântul Dumbrăvița 3-8

Inter Tărlungeni – Orașul Victoria 0-2