29
Vin, Mar

„Lupii” au câștigat două puncte în Liga Mol în urma victoriei după prelungiri în fața formației Fehervar Titanok. Trupa condusă de canadianul Martin Lacroix s-a impus cu scorul de 2-1 (0-0, 0-0, 1-1, 1-0).

Meciul a fost unul extrem de echilibrat, a avut ritm și ocazii de gol. Spectatorii prezenți în număr destul de mare la patinoarul din parcul Tractorul au avut parte de un spectacol agreabil. După două reprize albe, oaspeții au deschis scorul prin Vizi în minutul 46, în momentul în care trupa din Fehervar se afla în inferioritate numerică. „Lupii” nu au cedat la luptă, au crezut în șansa lor, au continuat să atace și au reușit să restabilească egalitate cu un minut înainte de finalul timpuui regulamentar de joc prin Ian McDonald care a punctat din pasa lui Arpad Mihaly. În repriza suplimentară echipa brașoveană a dominat, a stat în treimea adversară, iar golul a venit cu trei secunde înainte de expirarea timpului suplimentar. Ian McDonald a înscris la capătul unei acțiuni la care au mai participat Rawlik și Mihaly și a devenit favoritul fanilor brașoveni. Corona a acumulat încă două puncte în clasamentul Ligii Mol și va juca vineri pe propriul teren, de la ora 18.30, contra formației Ferencvaros Budapesta.