20
Sâm, Apr

Micuţii sportivi de la secţia de scrimă a clubului Corona au obţinut rezultate foarte bune, în acest week-end, la „Cupa Stebal" la floretă, competiţie rezervată copiilor cu vârste cuprinse între 8 și 11 ani.

Sportivii antrenaţi de Matei Piukovici şi Dorin Moraru au obţinut două medalii, la categoria 10-11 ani, una de argint prin Alexandra Olaru şi un bronz prin Sonia Tighinean, iar la categoria 8-9 ani, o medalie de argint prin Erika Imre. De asemenea, la categoria 10-11 ani, Enya Male a terminat pe poziţia 5, în vreme ce Denisa Pescăruş a încheiat concursul pe locul 6. La categoria 8-9 ani, Sonia Lupaşcu s-a clasat pe locul 7. La băieţi, la categoria 10-11 ani, Tudor Grădişteanu a încheiat concursul pe locul 7.