28
Joi, Mar

Corona Wolves Brașov a câștigat cu scorul de 5-3 (0-1, 2-0, 3-2) partida cu Ujpesti , ce a contat pentru sezonul regulat al Ligii Mol. „Lupii” sunt pe poziția a patra a clasamentului cu 52 de puncte și vor juca marți, 13 decembrie, de la ora 18.30, pe propriul teren contra celor de la Ferencvaros Budapesta.

Formația de sub Tâmpa a început mai rău meciul și maghiarii conduceau la prima pauză după golul marcat de Adam Hegi. Muștruluiți serios la cabine de Martin Lacroix, „lupii” au intrat mai hotărâți pe gheață și după patru minute scurse din repriza secundă Tomas Klempa a restabilit egalitatea. El a fructificat o pasă excelentă de la noul  venit în „haita” brașoveană, canadianul Bryan McGregor. După încă trei minute, Corona a profitat de o superioritate numerică și Arpad Mihaly a înscris la capătul unei acțiuni la care au mai participat Richard Filip și Ian McDonald. În ultima treime, Otto Biro a dus scorul la 3-1, dar maghiarii au redus rapid din handicap după reușita lui Zoltan Nemes. Trupa de sub Tâmpa a refăcut ecartul de două goluri după ce Klempa a punctat, iar în ultimul minut de joc, McDonald a înscris în poarta goală. Ultima reușită a partidei a venit în poarta lui Toke când mai rămăseseră mai puțin de 40 de secunde de jucat. Corona s-a impus cu 5-3 și a acumulat trei puncte importante în clasamentul Ligii Mol. „Lupii” sunt pe poziția a patra a clasamentului cu 52 de puncte și vor juca marți, 13 decembrie, de la ora 18.30, pe propriul teren contra celor de la Ferencvaros Budapesta.