29
Vin, Mar

Corona Wolves Brașov a pierdut după prelungiri jocul disputat pe teren propriu în compania maghiarilor de la Dunajvaros cu scorul de 3-2 (1-0, 1-1, 0-1, 1-0).

Trupa condusă de Martin Lacroix a luat gol după patru minute, Justin Cester reușind să-l învingă pe Patrick Polc. Cester a majorat avantajul oaspeților în debutul părții secunde când maghiarii au profitat de o superioritate numerică. Până la a doua pauză „lupii” au redus din handicap după ce Matyas Biro a finalizat o acțiune la care au mai participat Yemelyanenko și Otto Biro. În ultima repriză, Corona Wolves Brașov a reușit să egaleze prin Ian McDonald care a fructificat un power-play. Cum până la finalul timpului regulamentar nu s-a mai înscris s-a intrat în prelungiri, unde maghiarii au lovit prin Dansereau și au plecat cu două puncte de sub Tâmpa. Corona Wolves Brașov are 49 de puncte și va juca în runda următoare la Brașov, sâmbătă, de la ora 18.00, contra formației Ujpesti.