29
Vin, Mar

Olimpia CSU Brașov Vampires a pierdut jocul din deplasare cu Universitatea Cluj. Pesovic și compania au suferit prima înfrângere din acest sezon. Trupa condusă de Dragan Petricevic s-a impus în fața „olimpicelor” cu scorul de 83-68 (24-23, 22-14, 13-15, 24-16).

După un prim sfert extrem de echilibrat, clujencele s-au dezlănțuit în sferul secund și pe fondul unor ratări ale brașovencelor au reușit să pună nouă puncte avans pe tableă până la pauza mare. După odihnă, Olimpia a revenit în joc, s-a apărt mult mai bine și a reușit să câștige sfertul al treilea cu scorul de 15-13. În ultimele zece minute de joc, trupa din Cluj a jucat mult mai bine și la final tablea arăta scorul de 83-68 în favoarea trupei  de pe Feleac. Pentru Olimpia CSU Brașov Vampires au marcat Webb 15 puncte, Pesovic  și  Houser câte 14,  Alina Crăciun 10, Kristina Higgins 9, Maria Ferariu și Dora Ardelan câte 3 puncte fiecare.  În runda următoare trupa condusă de Dan Calancea, Miruna Crasnic și Nenad Marinkovic va juca pe teren propriu împotriva formației Phoenix Galați.